O firmie

Historia naszej spółki sięga 1989 r. kiedy to pod nazwą Mercator Med (spółka jawna) działało 5 niezależnych pionów:

•    pion papieru
•    pion farb graficznych
•    pion maszyn poligraficznych
•    pion medyczny (materiałów i urządzeń medycznych)
•    pion produkcji zeszytów.

W 1993 r. obok spółki jawnej powstała spółka akcyjna Mercator Med. S.A., która specjalizowała się głównie w sprzedaży maszyn i materiałów poligraficznych dla druku offsetowego. Następnie z firmy Mercator Med, wyodrębniły się dwie niezależne spółki: Mercator Medical oraz Mercator Papier (obecnie spółka nosi nazwę Zing), a Mercator Med przyjął nową nazwę Mercator Poligrafia S.A.

Spółka zawsze specjalizowała się w reprezentowaniu i kreowaniu różnych marek producentów zagranicznych oferujących offsetowe maszyny poligraficzne i urządzenia introligatorskie. Już w 1993 r. Spółka reprezentowała producenta czeskich maszyn Polly, które cieszyły się wówczas dużą popularnością wśród klientów (sprzedane ok. 600 zespołów drukujących). Kolejnym etapem w rozwoju spółki było rozszerzenie oferty o urządzenia introligatorskie wiodących marek, takich jak: Watkiss, Morgana, czy też Schneider Senator.

Realizując oczekiwania klientów wymagających od nas nie tylko zagwarantowania doskonałej jakości druku, ale i absolutnej niezawodności produktów, w 1999 r. rozpoczęliśmy współpracę z japońskimi producentami maszyn i urządzeń poligraficznych, takimi jak Shinohara, stając się prekursorem na rynku polskim, japońskich maszyn drukujących w branży poligraficznej. Następnie od 2004 r. rozszerzyliśmy ofertę o kolejnych producentów japońskich, a mianowicie takich międzynarodowych marek jak Akiyama oraz Osako, Shoei i Itotec, a zakończyliśmy sprzedaż maszyn poligraficznych Polly, których sprzedaż kontynuowała niemiecka spółka Koenig& Bauer (KBA).

Kolejnym etapem w rozwoju naszej firmy był zakup w lipcu 2008 r. 100% udziałów w Spółce Zakład Maszyn Kablowych ZAMAK z siedzibą w Skawinie, którego początki sięgają 1947 r., kiedy to działał w strukturach Krakowskiej Fabryki Kabli jako bardzo ważny podmiot skupiający najwyższej klasy inżynierów.

Poczyniona inwestycja w zakład zdominowany przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów, pozwoliła nam inaczej patrzeć i rozumieć zagadnienia związane z produkcją urządzeń i ich serwisowaniem. Reprezentując podaną grupę firm ( producentów z różnych krajów) dysponujemy własnym serwisem oraz bogatym zapleczem technologicznym, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapewnić dostawę prawie wszystkich niezbędnych komponentów oraz części zamiennych dla przemysłu poligraficznego. Jako profesjonalista w branży, oferujemy optymalny dobór odpowiednich urządzeń oraz szkolenia z zakresu ich obsługi. Nasz sprawny i kompetentny serwis pozostaje do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, a niezawodność oferowanych przez nas produktów jest gwarantem ich jakości.

Dążąc do konsolidacji działań istniejących spółek i branż oraz stawiając na specjalizację marki na tle zmieniającego się otoczenia biznesowego, od 2012 r. część działalności poligraficznej została  przeniesiona do spółki Zakład Maszyn Kablowych ZAMAK, który zmienił nazwę na Zamak Mercator.

Konsekwencją tego procesu stało się pozostawienie w naszej spółce tylko oferty sprzedaży i serwisu offsetowych maszyn drukujących marki Akiyama w formacie B1, będącą w grupie Shanghai Electric Group Printing&Packaging Machinery CO., Ltd.IMP.&EXP Company, a tym samym nasza spółka w Polsce w sierpniu br. przyjęła nazwę Akiyama S.A.

Kolejny etap rozwoju spółki Akiyama S.A., we współpracy z jednym dużym partnerem zagranicznym, przyczyni się do jeszcze lepszego postrzegania tej marki maszyn poligraficznych.

Dążąc do konsolidacji działań istniejących spółek w naszej grupie, a także lepszej indywidualizacji branż i specjalizacji marki na tle zmieniającego się otoczenia biznesowego, uprzejmie informujemy, że oferta spółki obejmuje: wiecej »

W dniach 24-29 marca br. w Londynie odbyły się międzynarodowe targi poligraficzne IPEX 2014. wiecej »

Miło nam poinformować, iż w ramach współpracy z firmą Yoco w dniach 27-28 września br. przedstawiciele naszej firmy uczestniczyli w szkoleniu technicznym dotyczącym głównych produktów firmy Yoco, wiecej »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Akiyama S.A. realizacja : Intellect.pl