Data dodania: 2011-08-24
Gilotyna Itotec eRC-82 - udana inwestycja w Drukarni „Castor” w Krakowie
Firma „Castor Drukarnia i Wydawnictwo” M. Bryła. W. Lipiński s.j. w Krakowie nabyła w ostatnich dniach od Mercator Poligrafia nową japońską gilotynę do papieru marki Itotec, seria eRC-82 SX.
Krajarki tego japońskiego producenta znane są na polskim rynku już od ponad 5 lat, kiedy Mercator Poligrafia stał się w Polsce ich dealerem. W kolejną rocznicę współpracy została zamontowana w krakowskiej drukarni „Castor” pierwsza gilotyna serii eRC-82 (długość noża 82 cm). Do tej pory głównie zamawiane były gilotyny Itotec serii eRC-103 oraz eRC-115.
Model eRC-82 SX, jest najmniejszą krajarką z rodziny Itotec. Została ona wyposażona w system centralnego smarowania z pompą olejową z przodu krajarki, co minimalizuje prace konserwacyjne tego urządzenia. Jest to unikalne rozwiązanie zastosowane przez firmę Itotec zapewniające dodatkowo dużo większą trwałość produktów w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych.

Konstrukcja krajarki oparta jest na odlewie z żeliwa, przy czym rama korpusu jest wykonana jako monolit. Solidność budowy korpusu przekłada się na sztywność konstrukcji i dokładność cięcia. W branży poligraficznej i inżynierskiej powszechnie wiadomo, że większa waga gilotyny to lepsze parametry dokładności cięcia, co przy wadze Itotec eRC-82 wynoszącej 2500 kg, wskazuje, że jest ona cięższa o 35%, niż konkurencyjne gilotyny tego zakresu cięcia.

Bardzo zaawansowane są też funkcje obsługi krajarki. Mianowicie, posiada ona m.in. system do weryfikacji błędów, który umożliwia natychmiastową diagnozę stanu krajarki oraz ułatwia ustalenie, gdzie i jaki błąd wystąpił w pracy maszyny. Dzięki temu rozwiązaniu drobne błędy mogą zostać skorygowane bezpośrednio przez samych operatorów (obsługę). Także zastosowanie sterownika przemysłowego Fuji Electronic w tym urządzeniu, daje maksymalną przewagę nad systemami sterowania opartymi o systemy (np. Windows), które nie spisują się poprawnie w warunkach przemysłowych, a z pewnością krajarkę do papieru używaną w warunkach produkcyjnych w drukarni, należy zaliczyć do maszyn przemysłowych.
Z kolei użyty sterownik Faldic–Fuji Electronic, jest odporny na różnego rodzaju niepożądane czynniki zewnętrzne. Zastosowanie w urządzeniu sterowników przemysłowych w określonej konfiguracji gwarantuje najwyższą niezawodność całego systemu, co potwierdza również tak doświadczony producent krajarek, jakim jest firma Itotec z Japonii.
Powiększ

Dążąc do konsolidacji działań istniejących spółek w naszej grupie, a także lepszej indywidualizacji branż i specjalizacji marki na tle zmieniającego się otoczenia biznesowego, uprzejmie informujemy, że oferta spółki obejmuje: wiecej »

W dniach 24-29 marca br. w Londynie odbyły się międzynarodowe targi poligraficzne IPEX 2014. wiecej »

Miło nam poinformować, iż w ramach współpracy z firmą Yoco w dniach 27-28 września br. przedstawiciele naszej firmy uczestniczyli w szkoleniu technicznym dotyczącym głównych produktów firmy Yoco, wiecej »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Akiyama S.A. realizacja : Intellect.pl